BC0739
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.11 | £ 38.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | RENAULT |
| Weight | 3.56Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC425L | RollCo |
| CA2494 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0753 | ELSTOCK |
| 820753 | ELSTOCK |
| DC83500 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 049 091 | RENAULT |
| VSBC425L | ROLLCO |
| BHX244E | TRW |
| 8253962 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||