BC0041
Out Of Stock
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC101L | RollCo |
| CA852 | BRAKE ENGINEERING |
| 820407 | ELSTOCK |
| 82-0407 | ELSTOCK |
| 1007821 | FORD |
| 1121375 | FORD |
| 1121379 | FORD |
| 1138594 | FORD |
| 1138600 | FORD |
| 1478495 | FORD |
| 1E0333990 | FORD |
| 1E03-33-990 | FORD |
| 6176623 | FORD |
| 89FB2L232AB | FORD |
| 89FB-2L232-AB | FORD |
| 89FX2B302AB | FORD |
| 89FX-2B302-AB | FORD |
| 96FB2L232AA | FORD |
| 96FB-2L232-AA | FORD |
| 96FX2B302AA | FORD |
| 96FX-2B302-AA | FORD |
| R96FX2B302AA | FORD |
| R96F-X2B302-AA | FORD |
| R96F-X2B302-AB | FORD |
| R96FX2B302AB | FORD |
| DC81898 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC101L | ROLLCO |
| BHV263 | TRW |
| BHV263E | TRW |
| BHV279E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||