BC0717
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.99 | £ 33.59 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CITROEN |
| Weight | 2.44Kg |
| Disc Diameter | 266mm |
| Disc Thickness | 13mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC414L | RollCo |
| CA2147 | BRAKE ENGINEERING |
| 4400 | CITROEN |
| 440101 | CITROEN |
| 4401 | CITROEN |
| 82-0677 | ELSTOCK |
| 820677 | ELSTOCK |
| 4400 | PEUGEOT |
| 4401 | PEUGEOT |
| DC83510 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC414L | ROLLCO |
| BHV334 | TRW |
| BHV334E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||