BC0599
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.54 | £ 29.45 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CITROEN, MITSUBISHI, PEUGEOT |
| Weight | 2.07Kg |
| Disc Diameter | 301mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | AKE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC351L | RollCo |
| CA2718 | BRAKE ENGINEERING |
| 4400.V1 | CITROEN |
| 4400V1 | CITROEN |
| 86-1588 | ELSTOCK |
| 861588 | ELSTOCK |
| MN116309 | MITSUBISHI |
| 4400.V1 | PEUGEOT |
| DC73548 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC351L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||