EP0003
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 54.01 | £ 64.81 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CAR |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 1.96Kg |
| Disc Diameter | 282mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | 2 Pin/ SOLID, LEADING, 6 TEETH- ALUMINUM |
| Application | VW |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSEP502L | RollCo |
| 861826 | ELSTOCK |
| 86-1826 | ELSTOCK |
| VSEP502L | ROLLCO |
| 3C0615403 | VOLKSWAGEN |
| 3C0615403E | VOLKSWAGEN |
| 3C0615403G | VOLKSWAGEN |
| 3C0 615 403 | VW |
| 3C0 615 403E | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||