BC0233
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.60 | £ 33.12 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CITROEN |
| Weight | 1.5Kg |
| Disc Diameter | 275mm |
| Disc Thickness | 14mm |
| Piston Diameter | 2: 32mm |
| Man | CIT |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC160L | RollCo |
| CA2287 | BRAKE ENGINEERING |
| 4400 L3 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400L3 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 860680 | ELSTOCK |
| 86-0680 | ELSTOCK |
| 4400.L3 | PEUGEOT |
| 4400L3 | PEUGEOT |
| DC73318 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC160L | ROLLCO |
| BHN720E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||