BC1501
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.88 | £ 35.86 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MT |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HYUNDAI |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.98 Kg |
| Disc Diameter | 257mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | MANDO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC959L | RollCo |
| 82-1811 | ELSTOCK |
| 821811 | ELSTOCK |
| 58110-17200 | HYUNDAI |
| 58110-17400 | HYUNDAI |
| 58110-2D700 | HYUNDAI |
| 58180-2DA10 | HYUNDAI |
| 58180-2DA20 | HYUNDAI |
| 5811017200 | HYUNDAI |
| 5811017400 | HYUNDAI |
| 581102D700 | HYUNDAI |
| 581802DA10 | HYUNDAI |
| 581802DA20 | HYUNDAI |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||