BC1051
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 40.03 | £ 48.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CITROEN, FIAT, PEUGEOT |
| Fuel | DIESEL, PETROL/LPG |
| Weight | 4.72kg |
| Disc Diameter | 304mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2:45:48 mm |
| Man | TRW |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC685L | RollCo |
| 1607731680 | CITROEN |
| 4401.L2 | CITROEN |
| 16 077 316 80 | CITROEN |
| 4401L2 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 9467578080 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4401.L2 | PEUGEOT |
| SU001A0519 | TOYOTA |
| SU001-A0519 | TOYOTA |
| 94675-78080 | TOYOTA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||