BC0492
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 46.36 | £ 55.63 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | SUBARU |
| Weight | 10.00Kg |
| Disc Diameter | 293mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 4: 40mm |
| Man | SUM |
| Add Info | TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC292R | RollCo |
| CA1864R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0838 | ELSTOCK |
| 830838 | ELSTOCK |
| DC82883 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC292R | ROLLCO |
| 26292FE060 | SUBARU |
| 26291FA050 | SUBARU |
| 26292-FE060 | SUBARU |
| 26291-FA050 | SUBARU |
| BHN604E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||