BC1426
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.80 | £ 44.16 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | HYUNDAI/ KIA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.88kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | MANDO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC917R | RollCo |
| 83-2863 | ELSTOCK |
| 832863 | ELSTOCK |
| 58130-D3100 | HYUNDAI |
| 58130-D7100 | HYUNDAI |
| 58190-D3A10 | HYUNDAI |
| 58190-D7A10 | HYUNDAI |
| 58130D3100 | HYUNDAI |
| 58130D7100 | HYUNDAI |
| 58190D3A10 | HYUNDAI |
| 58190D7A10 | HYUNDAI |
| 58130-D3100 | KIA |
| 58130-D7100 | KIA |
| 58190-D3A10 | KIA |
| 58190-D7A10 | KIA |
| 58130D3100 | KIA |
| 58130D7100 | KIA |
| 58190D3A10 | KIA |
| 58190D7A10 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||