BC1304
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.49 | £ 29.39 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, CVT, MANU |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | NISSAN, RENAULT |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 1.59kg |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1:43mm |
| Man | AKEBONO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC853R | RollCo |
| 87-2298 | ELSTOCK |
| 872298 | ELSTOCK |
| 44001-JY00A | NISSAN |
| 44001JY00A | NISSAN |
| 440018443R | RENAULT |
| 4400 184 43R | RENAULT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||