BC0159
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.73 | £ 40.48 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | AUDI, VW, SKODA |
| Weight | 1.4Kg |
| Disc Diameter | 245mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC123L | RollCo |
| 8E0 615 423 | AUDI |
| CA1987 | BRAKE ENGINEERING |
| 860193 | ELSTOCK |
| 86-0193 | ELSTOCK |
| DC75118 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC123L | ROLLCO |
| 8E0 615 423 | SKODA |
| BHN182 | TRW |
| BHN182E | TRW |
| 8E0615423 | VAG |
| 8E0 615 423 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||