BC0714
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.74 | £ 34.49 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT |
| Weight | 3.2Kg |
| Disc Diameter | 283mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC412R | RollCo |
| CA2047R | BRAKE ENGINEERING |
| 4400W8 | CITROEN |
| 4400N3 | CITROEN |
| 4400.N3 | CITROEN |
| 4400.R9 | CITROEN |
| 83-0799 | ELSTOCK |
| 830799 | ELSTOCK |
| 4400R9 | PEUGEOT |
| 4400N3 | PEUGEOT |
| 1607375580 | PEUGEOT |
| 4400.N3 | PEUGEOT |
| 4400.R9 | PEUGEOT |
| DC83001 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC412R | ROLLCO |
| BHW374E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||