BC1253
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 34.64 | £ 41.57 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL, S |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 3.78kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | KASCO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC817L | RollCo |
| 822324 | ELSTOCK |
| 82-2324 | ELSTOCK |
| 581103Z100 | HYUNDAI |
| 581103Z700 | HYUNDAI |
| 581803ZA00 | HYUNDAI |
| 581803ZA70 | HYUNDAI |
| 58110-3Z100 | HYUNDAI |
| 58110-3Z700 | HYUNDAI |
| 58180-3ZA00 | HYUNDAI |
| 58180-3ZA70 | HYUNDAI |
| 58110B2600 | KIA |
| 58180B2A60 | KIA |
| 58110-B2600 | KIA |
| 58180-B2A60 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||