BC1385
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.89 | £ 32.27 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 2.41kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | ATE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC897L | RollCo |
| 820408 | ELSTOCK |
| 82-0408 | ELSTOCK |
| 89FB2L232BC | FORD |
| 96FB2L232BA | FORD |
| 96FX2B302BA | FORD |
| R96FX2B302BA | FORD |
| R96FX2B302BB | FORD |
| 1007818 | FORD |
| 1121381 | FORD |
| 1138601 | FORD |
| 1477771 | FORD |
| 1E0633990 | FORD |
| 5021734 | FORD |
| 5023224 | FORD |
| 6188429 | FORD |
| 89FB-2L232-BC | FORD |
| 96FB-2L232-BA | FORD |
| 96FX-2B302-BA | FORD |
| R96F-X2B302-BA | FORD |
| R96F-X2B302-BB | FORD |
| 1E0633990 | MAZDA |
| 89FB2L232BC | MAZDA |
| 96FB2L232BA | MAZDA |
| R96FX2B302BA | MAZDA |
| 1E06-33-990 | MAZDA |
| 89FB-2L232-BC | MAZDA |
| 96FB-2L232-BA | MAZDA |
| R96F-X2B302-BA | MAZDA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||