BC0152
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.98 | £ 35.98 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | AUDI, VW, SKODA, SEAT |
| Weight | 1.4Kg |
| Disc Diameter | 255mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC119R | RollCo |
| 1K0 615 424J | AUDI |
| 1K0 615 424A | AUDI |
| 1K0 615 424D | AUDI |
| CA2576R | BRAKE ENGINEERING |
| 871349 | ELSTOCK |
| 87-1349 | ELSTOCK |
| DC73645 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC119R | ROLLCO |
| 1K0 615 424J | SEAT |
| 1K0 615 424A | SEAT |
| 1K0 615 424D | SEAT |
| 1K0 615 424J | SKODA |
| 1K0 615 424A | SKODA |
| 1K0 615 424D | SKODA |
| BHN318 | TRW |
| 1K0615424A | VAG |
| 1K0615424D | VAG |
| 1K0615424J | VAG |
| 1K0 615 424J | VW |
| 1K0 615 424A | VW |
| 1K0 615 424D | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||