BC1247
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 42.68 | £ 51.22 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VOLKSWAGEN |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 5.03kg |
| Disc Diameter | 333mm |
| Disc Thickness | 32.5mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | ATE, FLOAT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC809L | RollCo |
| 820765 | ELSTOCK |
| 82-0765 | ELSTOCK |
| 7H0615123 | VOLKSWAGEN |
| 7H0615123B | VOLKSWAGEN |
| 7H0615123B | VW |
| 7H0615123 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||