BC0575
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.70 | £ 44.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | ALFA ROMEO, FIAT, LANCIA |
| Weight | 1.58kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1:34mm |
| Man | LUCAS |
| Add Info | SOLID, REAR, TRAILING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC339L | RollCo |
| 9945739 | ALFA ROMEO |
| 9947426 | ALFA ROMEO |
| 9947428 | ALFA ROMEO |
| 9947614 | ALFA ROMEO |
| 9949110 | ALFA ROMEO |
| 9950709 | ALFA ROMEO |
| 9950711 | ALFA ROMEO |
| 9950867 | ALFA ROMEO |
| 9945739 | FIAT |
| 717229000 | FIAT/ LANCIA |
| 9947612 | FIAT/ LANCIA |
| 9950867 | FIAT/ LANCIA |
| 9950711 | FIAT/ LANCIA |
| 9945739 | LANCIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||