BC1163
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 25.44 | £ 30.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 0.90kg |
| Disc Diameter | 262mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:34mm |
| Man | MOBIS |
| Add Info | BEHIND THE AXLE, REAR |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC742L | RollCo |
| 86-2321 | ELSTOCK |
| 862321 | ELSTOCK |
| 58210-2Y300 | HYUNDAI |
| 58210-2Y310 | HYUNDAI |
| 58310-2YA30 | HYUNDAI |
| 58310-2YA31 | HYUNDAI |
| 582102Y300 | HYUNDAI |
| 582102Y310 | HYUNDAI |
| 583102YA30 | HYUNDAI |
| 583102YA31 | HYUNDAI |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||