BC0755
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.20 | £ 44.64 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT |
| Weight | 4.74Kg |
| Disc Diameter | 304mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC433L | RollCo |
| CA3331 | BRAKE ENGINEERING |
| 1609897480 | CITROEN |
| 82-2613 | ELSTOCK |
| 822613 | ELSTOCK |
| 1609897480 | PEUGEOT |
| DC84898 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC433L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||