BC0685
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.90 | £ 44.28 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD, MAZDA, VOLVO |
| Weight | 1.64kg |
| Disc Diameter | 265mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC398L | RollCo |
| CA3158 | BRAKE ENGINEERING |
| 862264 | ELSTOCK |
| 1730929 | FORD |
| 1760071 | FORD |
| 1761756 | FORD |
| 1857717 | FORD |
| 1927082 | FORD |
| 8M512M089B1C | FORD |
| 8M512M089B1D | FORD |
| 2210215 | FORD |
| 8M512M089BB | FORD |
| 8M512M089BC | FORD |
| 8M512M089CA | FORD |
| 8M51-2M089-BB | FORD |
| 8M51-2M089-BC | FORD |
| 8M51-2M089-CA | FORD |
| 1511569 | FORD |
| 8M512M089BA | FORD |
| 8M51-2M089-BA | FORD |
| BPYK2671XC | MAZDA |
| BPYK-26-71XC | MAZDA |
| 36001703 | MAZDA |
| 36001765 | MAZDA |
| 1511569 | MAZDA |
| 8M512M089BA | MAZDA |
| 8M51-2M089-BA | MAZDA |
| DC74414 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC398L | ROLLCO |
| BHN1170E | TRW |
| 1511569 | VOLVO |
| 36001703 | VOLVO |
| 36001765 | VOLVO |
| 8M512M089BA | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||