BC1161
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 23.70 | £ 28.44 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 1.51kg |
| Disc Diameter | 262-284mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:34mm |
| Man | MOBIS |
| Add Info | REAR, LEADING, SOLID |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC741L | RollCo |
| 4193310 | DRI |
| 86-1933 | ELSTOCK |
| 861933 | ELSTOCK |
| 58210-0Z300 | KIA |
| 582100Z300 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||