BC1137
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.51 | £ 36.61 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | ALFA ROMEO, FIAT |
| Weight | 3.02kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC729L | RollCo |
| 9948230 | ALFA ROMEO |
| 9948465 | ALFA ROMEO |
| 9948466 | ALFA ROMEO |
| 77365071 | ALFA ROMEO |
| 46522345 | ALFA ROMEO |
| 77364768 | ALFA ROMEO |
| 9448124 | ALFA ROMEO |
| 9951111 | ALFA ROMEO |
| 3117910 | DRI |
| 82-1197 | ELSTOCK |
| 821197 | ELSTOCK |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||