BC0150
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.33 | £ 42.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL, NISSAN, RENAULT |
| Weight | 2.6Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC118R | RollCo |
| CA2344R | BRAKE ENGINEERING |
| 870757 | ELSTOCK |
| 87-0757 | ELSTOCK |
| 4401100QAC | NISSAN |
| 44011-00QAC | NISSAN |
| 4414026 | OPEL/VAUXHALL |
| 9199260 | OPEL/VAUXHALL |
| DC73285 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 050 916 | RENAULT |
| VSBC118R | ROLLCO |
| BHS268 | TRW |
| BHS268E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||