BC0898
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.70 | £ 47.64 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | AUDI, VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 1.86Kg |
| Disc Diameter | 269mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 43mm |
| Man | GIR |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC605R | RollCo |
| 4B0 615 424 | AUDI |
| CA2441R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0663 | ELSTOCK |
| 870663 | ELSTOCK |
| DC73901 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC605R | ROLLCO |
| BHQ131E | TRW |
| BHQ131 | TRW |
| 4B0615424 | VAG |
| 4B0 615 424 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||