BC0852
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 49.72 | £ 59.66 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | IVECO, RENAULT, RENAULT TRUCK |
| Weight | 7.3Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 2: 46mm |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC481R | RollCo |
| CA2672R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1674 | ELSTOCK |
| 871674 | ELSTOCK |
| 42535439 | IVECO |
| 42536635 | IVECO |
| 42548186 | IVECO |
| 504074594 | IVECO |
| 504074596 | IVECO |
| DC73779 | REMY AUTOMOTIVE |
| 5001 874 369 | RENAULT TRUCKS |
| VSBC481R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||