BC0929
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.57 | £ 36.68 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | TOYOTA |
| Weight | 2.1Kg |
| Disc Diameter | 268mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1: 30mm |
| Man | SUM |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC621L | RollCo |
| CA2044 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0883-1 | ELSTOCK |
| 8608831 | ELSTOCK |
| DC72994 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC621L | ROLLCO |
| 47750-52040 | TOYOTA |
| 47750-52041 | TOYOTA |
| 4775052040 | TOYOTA |
| 4775052041 | TOYOTA |
| BCT722E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||