BC0258
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.78 | £ 35.74 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | BMW, ROVER |
| Weight | 4.0Kg |
| Disc Diameter | 325mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC172R | RollCo |
| 34116750150 | BMW |
| 34116765882 | BMW |
| 3411 6750 150 | BMW |
| CA2260R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0669 | ELSTOCK |
| 830669 | ELSTOCK |
| DC83009 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC172R | ROLLCO |
| SEG000040 | ROVER GROUP |
| BHX468E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||