BC0899
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.43 | £ 36.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | AUDI, VOLKSWAGEN |
| Weight | 2.78Kg |
| Disc Diameter | 256mm |
| Disc Thickness | 13mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | GIR |
| Add Info | SOLID, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC606L | RollCo |
| 357 615 123A | AUDI |
| CA454 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0187 | ELSTOCK |
| 820187 | ELSTOCK |
| DC82376 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC606L | ROLLCO |
| 357 615 123A | SEAT |
| BHW201E | TRW |
| 357615123A | VAG |
| 357 615 123A | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||