BC0775
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.12 | £ 28.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 1.5Kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | MAN |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC443L | RollCo |
| CA2894 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1651 | ELSTOCK |
| 861651 | ELSTOCK |
| 58210-2E000 | HYUNDAI |
| 58210-2E300 | HYUNDAI |
| 58310-2EA00 | HYUNDAI |
| 58310-2EA10 | HYUNDAI |
| 582000 | HYUNDAI |
| 5.82E+305 | HYUNDAI |
| 583102EA00 | HYUNDAI |
| 583102EA10 | HYUNDAI |
| 58210-2EA000 | HYUNDAI |
| 58210-2EA300 | HYUNDAI |
| 582102EA000 | HYUNDAI |
| 582102EA300 | HYUNDAI |
| 58310-2EA00 | KIA |
| 58210-2EA300 | KIA |
| 58210-2EA000 | KIA |
| 583102EA00 | KIA |
| 582102EA300 | KIA |
| 582102EA000 | KIA |
| DC73714 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC443L | ROLLCO |
| BHQ332E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||