BC0145
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.52 | £ 36.62 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VW, SEAT, SKODA |
| Weight | 4Kg |
| Disc Diameter | 288mm, 312 |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC116L | RollCo |
| 8J0 615 123A | AUDI |
| 1K0 615 123B | AUDI |
| 1K0 615 123E | AUDI |
| 1K0 615 123F | AUDI |
| 8X0 615 123 | AUDI |
| 8X0615123 | AUDI |
| CA2291 | BRAKE ENGINEERING |
| 820846 | ELSTOCK |
| 82-0846 | ELSTOCK |
| DC83362 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC116L | ROLLCO |
| 8J0 615 123A | SEAT |
| 1K0 615 123B | SEAT |
| 1K0 615 123E | SEAT |
| 1K0 615 123F | SEAT |
| 8X0 615 123 | SEAT |
| 8X0615123 | SEAT |
| 8J0 615 123A | SKODA |
| 1K0 615 123B | SKODA |
| 1K0 615 123E | SKODA |
| 1K0 615 123F | SKODA |
| 8X0 615 123 | SKODA |
| 8X0615123 | SKODA |
| BHW675E | TRW |
| 1K0615123 | VAG |
| 1K0615123B | VAG |
| 1K0615123E | VAG |
| 1K0615123F | VAG |
| 1K0615123M | VAG |
| 8J0615123A | VAG |
| 8J0 615 123A | VW |
| 1K0 615 123B | VW |
| 1K0 615 123E | VW |
| 1K0 615 123F | VW |
| 8X0 615 123 | VW |
| 8X0615123 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||