BC0897
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.70 | £ 44.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | AUDI, VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 1.86Kg |
| Disc Diameter | 269mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 43mm |
| Man | GIR |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC605L | RollCo |
| 4B0 615 423 | AUDI |
| CA2441 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0663 | ELSTOCK |
| 860663 | ELSTOCK |
| DC73900 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC605L | ROLLCO |
| BHQ130E | TRW |
| BHQ130 | TRW |
| 4B0615423 | VAG |
| 4B0 615 423 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||