BC0893
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.24 | £ 44.69 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 1.51kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC603L | RollCo |
| CA2712 | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.H0 | CITROEN |
| 4401.H0 | PEUGEOT |
| 4401H0 | PEUGEOT |
| DC73766 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC603L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||