BC0798
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.12 | £ 28.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | SAAB, VAUXHALL, OPEL. ISUZU |
| Weight | 2Kg |
| Disc Diameter | 313mm |
| Disc Thickness | 18mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | AKE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC454R | RollCo |
| CA1623R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0660 | ELSTOCK |
| 870660 | ELSTOCK |
| 542266 | OPEL |
| 542268 | OPEL |
| 542284 | OPEL |
| 8970352580 | OPEL |
| 8971444780 | OPEL |
| DC72785 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC454R | ROLLCO |
| BHS685E | TRW |
| 97035258 | VAUXHALL |
| 97039050 | VAUXHALL |
| 97144478 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||