BC0471
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 40.22 | £ 48.26 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD Transit |
| Weight | 4.32Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC280L | RollCo |
| CA2811 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1850 | ELSTOCK |
| 821850 | ELSTOCK |
| 1553794 | FORD |
| 1434148 | FORD |
| 6C112B121BA | FORD |
| 6C112B121BB | FORD |
| 6C11-2B121-BA | FORD |
| 6C11-2B121-BB | FORD |
| VSBC280L | ROLLCO |
| BHV679E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||