BC0368
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.30 | £ 35.16 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FORD, JAGUAR |
| Weight | 3.2Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC228R | RollCo |
| CA2036R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0577 | ELSTOCK |
| 830577 | ELSTOCK |
| 1123892 | FORD |
| 1126716 | FORD |
| 1500662 | FORD |
| 1S712B294AA | FORD |
| 1S71-2B294-AA | FORD |
| 1S712B294AB | FORD |
| 1S71-2B294-AB | FORD |
| 1S712B294AC | FORD |
| 1S71-2B294-AC | FORD |
| C2S12636 | FORD |
| 2218025 | FORD |
| C2S 12636 | JAGUAR |
| C2S48019 | JAGUAR |
| DC82979 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC228R | ROLLCO |
| BHX249E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||