BC0321
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.16 | £ 31.39 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | VOLVO |
| Weight | 2.1Kg |
| Disc Diameter | 288mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 43mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC204L | RollCo |
| CA2075 | BRAKE ENGINEERING |
| 860836 | ELSTOCK |
| 86-0836 | ELSTOCK |
| DC73148 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC204L | ROLLCO |
| BHS808E | TRW |
| 30648023 | VOLVO |
| 36000728 | VOLVO |
| 8251312 | VOLVO |
| 8601560 | VOLVO |
| 8603446 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||