BC1269
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 34.80 | £ 41.76 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HONDA |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 3.85kg |
| Disc Diameter | 293mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | BOSCH, FLO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC828L | RollCo |
| 82-2157 | ELSTOCK |
| 822157 | ELSTOCK |
| 45019-SWW-G00 | HONDA |
| 45019-T1E-G00 | HONDA |
| 45019SWWG00 | HONDA |
| 45019T1EG00 | HONDA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||