BC0598
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.74 | £ 42.89 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | KIA |
| Weight | 2.3Kg |
| Disc Diameter | 261mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | KAS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC350R | RollCo |
| CA2700R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1358 | ELSTOCK |
| 871358 | ELSTOCK |
| 0K2FC49980 | KIA |
| 0K2FC-49980 | KIA |
| DC73793 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC350R | ROLLCO |
| BHN1069E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||