BC0997
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.16 | £ 32.59 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | KIA |
| Weight | 2.09kg |
| Disc Diameter | 275mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:57 mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC657L | RollCo |
| VSBC657L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||