BC0474
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.61 | £ 45.13 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | NISSAN, RENAULT |
| Weight | 2.53Kg |
| Disc Diameter | 292mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC281R | RollCo |
| CA2572R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1599 | ELSTOCK |
| 871599 | ELSTOCK |
| DC73581 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 207 478 | RENAULT |
| VSBC281R | ROLLCO |
| BHN1072E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||