BC0750
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.40 | £ 44.88 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | CHEVROLET/OPEL/VUXHALL |
| Weight | 1.03Kg |
| Disc Diameter | 264mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC430R | RollCo |
| CA2180R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0816 | ELSTOCK |
| 870816 | ELSTOCK |
| 1605118 | OPEL |
| 1605970 | OPEL |
| 5 42 466 | OPEL |
| 93176083 | OPEL |
| 542048 | OPEL |
| 542466 | OPEL |
| 93170605 | OPEL |
| DC73075 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC430R | ROLLCO |
| BHR147 | TRW |
| BHR147E | TRW |
| 93170605 | VAUXHALL |
| 93176083 | VAUXHALL |
| 93184692 | VAUXHALL |
| 931760083 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||