BC0134
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.61 | £ 35.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FORD, MAZDA |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 258mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC110R | RollCo |
| CA2004R | BRAKE ENGINEERING |
| 830717 | ELSTOCK |
| 83-0717 | ELSTOCK |
| YS6J-2B294-CA | FORD |
| 1101441 | FORD |
| 1124880 | FORD |
| 1126290 | FORD |
| 1478474 | FORD |
| DDY23361X | FORD |
| DDY2-33-61X | FORD |
| RMYS6J2B294CA | FORD |
| YS612L231BA | FORD |
| YS61-2L231-BA | FORD |
| YS612L231CA | FORD |
| YS61-2L231-CA | FORD |
| YS6J2B294CA | FORD |
| DDY2331X | MAZDA |
| DDY2-33-1X | MAZDA |
| DC83135 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC110R | ROLLCO |
| BHW630E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||