BC0738
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 45.95 | £ 55.14 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 2.3Kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC424R | RollCo |
| CA3340R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-2704 | ELSTOCK |
| 832704 | ELSTOCK |
| A2054210281 | MERCEDES-BENZ |
| 2054210281 | MERCEDES-BENZ |
| DC84993 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC424R | ROLLCO |
| BHS1390E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||