BC0370
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 41.20 | £ 49.44 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC229R | RollCo |
| 34116769092 | BMW |
| 3411 6769 092 | BMW |
| 3411 6778 146 | BMW |
| CA2545R | BRAKE ENGINEERING |
| 832048 | ELSTOCK |
| 83-2048 | ELSTOCK |
| DC885063 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC229R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||