BC0409
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.70 | £ 45.24 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT, RENAULT |
| Weight | 2.17Kg |
| Disc Diameter | 247mm |
| Disc Thickness | 8mm |
| Piston Diameter | 1: 30mm |
| Man | BEN |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC249L | RollCo |
| CA818 | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.61 | CITROEN |
| 4410.07 | CITROEN |
| 94 044 016 18 | CITROEN |
| 440161 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 9404401618 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 441007 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 8606071 | ELSTOCK |
| 86-0607-1 | ELSTOCK |
| 4401.61 | PEUGEOT |
| 4410.07 | PEUGEOT |
| DC71086 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 202 142 | RENAULT |
| VSBC249L | ROLLCO |
| BHP107 | TRW |
| BHP119E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||