BC0670
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.33 | £ 42.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | CHEVROLET, OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.76Kg |
| Disc Diameter | 268mm, 292 |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / Without/ Electric/ Handbrake |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC390R | RollCo |
| CA3069R | BRAKE ENGINEERING |
| 13365457 | CHEVROLET |
| 13324901 | CHEVROLET |
| 13365455 | CHEVROLET |
| 13324903 | CHEVROLET |
| 95520075 | CHEVROLET |
| 87-2284 | ELSTOCK |
| 872284 | ELSTOCK |
| 542109 | OPEL |
| 542193 | OPEL |
| 13300864 | OPEL |
| 95520075 | OPEL |
| 13300862 | OPEL |
| DC74545 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC390R | ROLLCO |
| 95520075 | VAUXHALL |
| 13300862 | VAUXHALL |
| 13300864 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||