BC0660
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.12 | £ 44.54 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | AUDI, SKODA, VOLKSWAGEN |
| Weight | 1.8Kg |
| Disc Diameter | 310mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC385R | RollCo |
| 1K0 615 424K | AUDI |
| 1K0 615 424B | AUDI |
| CA2856R | BRAKE ENGINEERING |
| CA3023R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1832 | ELSTOCK |
| 871832 | ELSTOCK |
| DC785061 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC385R | ROLLCO |
| 1K0 615 424K | SKODA |
| 1K0 615 424B | SKODA |
| BHS1025E | TRW |
| BHS1025 | TRW |
| BHS327E | TRW |
| BHS1029E | TRW |
| 8J0615424E | VAG |
| 8J0615424D | VAG |
| 1K0615424B | VAG |
| 1K0615424K | VAG |
| 1K0615424G | VAG |
| 1K0 615 424K | VW |
| 1K0 615 424B | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||