BC0583
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 40.23 | £ 48.28 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 5.16Kg |
| Disc Diameter | 298mm |
| Disc Thickness | 14mm |
| Piston Diameter | 2: 46mm |
| Man | LOCK |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC343L | RollCo |
| CA2619 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-2113 | ELSTOCK |
| 862113 | ELSTOCK |
| LR005950 | LAND ROVER |
| SMC500260 | LAND ROVER |
| SMC000180 | LAND ROVER |
| DC74134 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC343L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||