BC0549
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 23.91 | £ 28.69 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HONDA |
| Weight | 1.7Kg |
| Disc Diameter | 282mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | NIS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC324L | RollCo |
| CA2554 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0781 | ELSTOCK |
| 860781 | ELSTOCK |
| 43019SZ3A01 | HONDA |
| 43019S7A000 | HONDA |
| 43019-SZ3-A01 | HONDA |
| 43019-S7A-000 | HONDA |
| DC73250 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC324L | ROLLCO |
| BHN1158E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||